Rövid leírás
Nem könnyű ma időt szánni a számunkra fontos dolgokra, nem is beszélve saját magunkról. „Elhavaz” a sok tennivaló, az egyik hangosabban kiált, mint a másik, hogy mennyire fontosak és sürgősek. Minden és mindenki a figyelmedért és az idődért harcol, arra várnak, hogy tegyél félre mindent és teljes bevetéssel légy ott.
Ismerd be, sokszor jól is esik számodra, hogy ezeknek köszönhetően fontos vagy abban a közösségben, ahol létezel. Ez mindeddig rendben is van, amennyiben nem árasztja el az életedet a stressz. A legtisztább jelzés arra, hogy már nem vagy elég tudatos az idővel való gazdálkodásban, az, hogy gyakran vannak jelen benned a stresszes érzelmek: nyugtalanság, szorongás, félelem, levertség stb.
Ha nem vagy tudatos, észre sem veszed, és ezek az érzelmek benned maradnak és nagyon hamar az egyéniségeddé válnak. Ha ezt meg szeretnéd előzni és szeretnél egy nyugalomban, örömben és könnyedséggel végezni a munkádat, élni az életedet, akkor van egy jó hírünk: Te is képes vagy erre, amennyiben kifejleszted a tudatos időgazdálkodási készségeidet.
Olvasd át a képzés leírását és amennyiben úgy érzed, hogy itt a helyed, akkor a leírás alsó részén, a jelentkezési részben, iratkozz fel az online képzés következő időpontjaira!
Kinek szól ez a képzés?
Szakmától, kortól, nemtől függetlenül azoknak, akik…
- akik egyensúlyt akarnak találni az élet különböző terei (pl. munkahely, magánélet, online élet stb.) között,
- akik eredményesebben akarják végezni a munkájukat,
- akik több időt akarnak tölteni a szeretteikkel és azokkal a dolgokkal, amit szeretnek,
- akik jobb és őszintébb döntéseket akarnak hozni,
- akik nyugalmat, örömet, és könnyedséget akarnak a saját és a többiek életébe,
A képzés céljai
A képzés végén a résztvevők:
- Felismerik, hogy a tudatos életvezetést, más szóval időgazdálkodást nem a külső tényezőktől, hanem önmagunk irányításával érhetik el.
- Képesek különbséget tenni fontos és kevésbé fontos között, így az idő, figyelem, és az energia is az igazán fontos dolgokra lesznek irányítva.
- Kitartóan és következetesen alkalmazzák az egyensúlyalapú tervezést, hogy ezáltal örömet, nyugalmat, és könnyedséget tudjanak vinni a hétköznapjaikba.
- Képesek egyensúlyt fenntartani az életében elsősorban a szerepei tisztázásával, felvállalásával és figyelembevételével.
- Úgy tervezik be a heti céljait/feladatait, hogy azokat teljes jelenléttel, hatékonysággal, és rugalmassággal tudja elvégezni.
- Úgy rangsorolják a tevékenységeiket, hogy őszinte döntéseket tudjanak hozni akkor is, amikor több helyről még több elvárással kell szembenézzenek.
- Örömmel és hálával élnek meg értékelnek minden napot és hetet, ezzel is erőt merítve a következő napok és hetek céljaihoz, feladataihoz.
- Nagyban növelik a hatékonyságukat, elsősorban a munka hatékony megszervezésének, és a delegálásnak köszönhetően.
- Megszabadulnak az időrablóktól, egyik felől már az egyensúlyalapú tervezés által, másik felől pedig a régi, hátráltató viselkedési modellek felismerésével.
- Hatékonyan kezelik a megszakításokat és a halogatásokat, ezáltal is lehetővé téve, hogy a fókusz a fontos dolgokon maradjon.
A képzés moduláris felépítése
(részletes leírás a curriculum részen…)
- Bevezető – az első részben rákészülünk az online tanulásra, de ugyanakkor megismerkedünk mindazokkal az akadályokkal, amelyek a tudatosság útjában állnak,
- Ami fontos – mindenféle módszer és technika nagyon hamar csődöt mond, ha nem a megfelelő alapokra „építjük” őket. Itt három fogalmat járunk körbe: az értékeket, az egyensúlyt, és az ezekben gyökerező küldetést,
- Egyensúly tervezése – a tervezés első fázisban a szerepek tisztázásával kezdődik, ezekből kiindulva megfogalmazza és egyensúlyba rendezi a heti célokat, mivel a hét az az időegység, amely elég rövid ahhoz, hogy áttekinthető legyen, de ugyanakkor elég nagy ahhoz, hogy rugalmasságot biztosítson a célok megvalósításában,
- Tudatosság – tartunk egy kis szünetet a tudatosság témakörében, hogy emlékeztessük magunkat mindarra, amit a tudatosság tud hozni az életünkbe: nyugalom, könnyedség és öröm,
- Célok/feladatok időzítése és rangsorolása. – a tervezés második fázisában rendet rakunk a célok között. Elsősorban azzal, hogy a heti célokat elhelyezzük a naptárban, ezt követően pedig élünk a rangsorolás (priorizálás) adta lehetőségekkel, hogy csak arra figyelhessünk, ami igazán fontos,
- Őszinteség és hála – az előző öt lépés azért volt szükséges, hogy életünk minden pillanatában őszinték tudjunk lenni elsősorban magunkhoz, azt követően másokhoz, mindezt úgy, hogy a megélt pillanatainkat átjárja a hála, az elégedettség, az elfogadás,
- Átadás művészete – nem tudunk semmit elvégezni egyedül, ezért nagyon fontos, hogy a különböző feladatokat át tudjuk adni másoknak, ezzel nem csak bizalmat szavazva a többieknek, hanem egy nagyobb hatékonyságot is biztosítva,
- Túllépés az akadályokon – az élet úgy van felépítve, hogy kis szünetekkel mindig akadályokba ütközünk. Ez nincs másképpen az időgazdálkodással sem. Minél felkészültebbek vagyunk, annál könnyebben tudjuk venni ezeket.
- Pihenési stratégiák – A pihenési készségeink elhalványultak, ezért újra tanuljuk azzal, hogy különböző időtartamú szüneteket iktatunk be a mindennapok hajtásába.
A képzés pozitív mellékhatásai:
A képzésnek köszönhetően még:
- megéled a pillanatot, anélkül, hogy túlelemeznéd azt,
- a nehézségeket stressz helyett elfogadással éled meg,
- nem azt várod, hogy mások „validáljanak”, mert tudatosan végzed azt, amit felvállaltál,
- lelkesedés tölt el az, amit mások „szürke” hétköznapoknak neveznek,
- nem a hamis biztonságérzet, hanem a bizonytalanságban mozogsz otthonosan.
Course Features
- Lectures 52
- Quiz 0
- Duration 10 weeks
- Skill level All levels
- Students 1
- Assessments Yes
Curriculum
- 9 Sections
- 52 Lessons
- 10 Weeks
- I. BEVEZETŐ6
- II. AMI FONTOS7
- III. EGYENSÚLY TERVEZÉSE7
- IV. TUDATOSSÁG4
- V. CÉOK/FELADATOK IDŐZÍTÉSE ÉS RANGSOROLÁSA6
- VI. ŐSZINTESÉG ÉS HÁLA5
- VII. ÁTADÁS5
- VIII. AKADÁLYOK6
- IX. ZÁRÁS HELYETT FOLYTATÁS6